Hotel Kløver Es
Dra på miniferie til Sør-Jylland og besøk alle severdighetene i grenseområdet mellom Danmark og Tyskland.
Highlights
- Et lite hotell på Sør-Jylland
- God ”gammeldags” kromat
- Kort avstand til den tyske grensen
Hotell Kløver Es ligger i rolige omgivelser i den lille byen Hellevad, i hjertet av Sør-Jylland. Hoteller er et supert utgangspunkt for en hyggelig ferie med kort avstand til både Aabenraa, Haderslev og Tønder, og til den tyske grensen. Hotellet drives av Mark, Robin og Jakob, som er kjent for sin gode ”gammeldagse” kromat.
Med et opphold her bor dere i rolige og uformelle omgivelser på et hotell, hvor personalet yter en naturlig personlig betjening i en hyggelig atmosfære, og hvor gjestene er i fokus. Her vil dere raskt føle dere hjemme og godt tilpass.
Den sentrale plassering på Sør-Jylland er et supert utgangspunkt dersom dere ønsker å oppleve naturen i området eller besøke byer, som f.eks. Tønder, Aabenraa, Vojens og Haderslev. Dessuten er grensen til Tyskland en kort kjøretur unna hvor dere kan dra på grensehandel. Dere kan også bli værende i nærheten av hotellet og f.eks. gå en tur i Hellevad eller besøke Klovtoft Kurklinik og Barfodspark, som kan by på sanseopplevelser og wellness.
Om morgenen kan dere stå opp og nyte en god frokost. Restauranten tilbyr et klassisk meny med vekt på kroretter og gode viner til fornuftige priser, servert i hyggelige omgivelser.
Det er gratis parkering ved hotellet, og under oppholdet har dere gratis tilgang til internett.
Hotellet har 16 rom som delvis er plassert i første etasje og delvis i andre etasje. Det finnes både enkeltværelser og dobbeltværelser, samt mulighet for dobbeltværelser med en ekstra seng. Alle rommene har eget bad og toalett, behagelige senger, radio og TV.
Legg merke til at bilder og planløsninger er veiledende og kan avvike fra det som vises.Fyll inn ditt postnummer, og vi vil fortelle deg avstanden fra byen din til hotellet. Det knapt være enklere.
Sikringsstilling Nord er et festningsanlegg, som tyskerne bygget under 1. verdenskrig. Festningsanlegget ble bygget i perioden 1916-1918 og skulle forhindre invasjon av Tyskland fra nord. Anlegget er blandt de best bevarte i verden.
Damgaard Mølle er laget etter den nederlanske modellen og ble bygget i 1867. Den spennende historie om Baron Stampe og den nye grundloven fra 1848, som tvang bøndene til at få malt kornet sitt på bestemte møller, så det kunne kreves rettmessig skatt, kan gjenoppleves med en tur til denne ganske severdige og meget velholdte møllen.
Aabenraa er en hyggelig handelsby i Sønderjylland og den sjarmerende gamle bydelen er pepret med brostenbelagte gater og hyggelige hus med mange vakre, dekorerte dører. I Aabenraa kan dere stikke ut på handletur i Danmarks lengste gågate.
Her er det også et sjøfartsmuseum, dere kan dra på kunstutstilling i den gamle banegården eller se flotte kunstsamlinger på Brundlund slott.
Denne flotte og velpleide 18-hulls golfbanen er relativt flat og preges av brede fairways, flere sjøer og hurtige greens. Banen er rangert til par 73 og tilbyr gode og spennende utfordringer for golfspillere på alle nivåer. Både damer og herrer har to tee-distanser å velge mellom. (Damer: rød og gul | Herrer: gul og hvit).
Under utviklingen av banen ble det hentet inspirasjon blant flere 1. klasses golfbaner i utlandet. Banen har flere ganger blitt brukt under Ecco-touren med stor suksess og har fått mye skryt som følge av dette.
Hvis dere ikke er medlem av en klubb er det fremdeles gode muligheter for å spille golf! Brundtland Golf har nemlig også en av Danmarks vakreste Pay & Play-baner. Her er alle velkomne og nye har mulighet til å prøve spillet, mens de mer erfarne kan trene og finjustere finessene. Pay & Play-banen har 9 hull med syv par 3-huller og to par 4-huller.
Det flotte Gram Slot ligger omgitt av vollgraver i grønne omgivelser. Slottet ligger i den hyggelige byen Gram, hvor det generelt er en fin stemning.
Slottet brukes i dag som eventhus. Her er det kapasitet til nærmere 50.000 gjester og det er både konserter, ferieleiligheter og et stort økologisk jordbruk. Dessuten settes det stor pris på historie, kultur, arkitektur og natur, som også presenteres på slottet.
Den sønderjyske byen Tønder ligger kun 5 kilometer fra den dansk-tyske grensen og har ca. 8.000 innbyggere. Gå en tur gjennom de sjarmerende gatene, som er omgitt av små butikker og hyggelige restauranter og kaféer.
Tønder er Danmarks eldste markedsby, med kjøpsrettigheter helt tilbake til 1243. Byen er spesielt kjent for sin detaljhandel og salg avsølv.
Hvert år avholder byen Tønder Festival; en begivenhet som samler en stor del av byens innbyggere, og som også er meget godt besøkt av folk fra både inn- og utland. Tønder Festival er en musikalsk festival, som fokuserer på jazz-musikk.
Dessuten tiltrekker byens romantiske atmosfære hvert år tusenvis av par, som kommer til Tønder for å gifte seg.
Anslått antall innbyggere 7.543
Året rundt venter enestående oplevelser på Schackenborg Slott. Gå f.eks. på oppdagelsesferd i århundredes historie, dra på en guidet tur i den vakre slottsparken eller gå forbi den gamle stallen, hvor dere finner et spennende besøkssenter. Schackenborgs program byr på klassiske konserter, foredrag, debatter med mer.
Kontakt oss:
Tel: 32 82 90 00
Email: info@risskov.no
Våre åpningstider er:
Mandag - Fredag: 9 - 17
Andre hoteller i nærheten