Hotel Villa Dirce
Feriefølelse med svømmebasseng og utsikt over hele Gardasjøen
Highlights
- Naturskjønn og rolig beliggenhet ved Gardasjøen
- Svømmebasseng og solterrasse med utsikt over Gardasjøen
- God italiensk mat nær landsbyen Limone sul Garda
Få noen fine feriedager på Hotel Villa Dirce ved Gardasjøen i Nord-Italia. Nyt ferielivet i skjønne, rolige omgivelser på 4-stjernershotell med italiensk mat og utsikt over Gardasjøen, nær mange aktiviteter.
Hotel Villa Dirce har en rolig beliggenhet ved Gardasjøen rett utenfor landsbyen Limone sul Gardas historiske sentrum. På strandpromenade langs innsjøen går turen til fots mellom hotellet og landsbyens sentrum med butikker og serveringssteder.
Nyt ferielivet på en solseng ved hotellets utendørsbasseng med utsikt over Gardasjøen. Her ligger forholdene til rette for en badeferie for to og en aktiv ferie for hele familien.
Start dagen med italiensk frokost med spektakulær utsikt over Gardasjøen gjennom store glassvinduer i hotellets restaurant. Prøv også en av spisestedene inne i Limone sul Garda. Merk forøvrig at oppholdet inkluderer servering av pizza (én stk.) på en av landsbyens sjarmerende «trattorias».
Hotellet har gratis parkering i begrenset opplag, og tilbyr i tillegg parkering i underjordisk parkeringshus mot parkeringsavgift.
Det er gratis trådløst internettilgang på hotellet under oppholdet.
Hotellrommene er klassisk innredet og tilbyr en komfortabel setting for et opphold ved Gardasjøen. Det finnes både enkeltrom og dobbeltrom på Hotel Villa Dirce. Samtlige dobbeltrom har egen balkong med utsikt over innsjøen.
Alle rommene har eget bad og toalett og er utstyrt med hårføner, luftkondisjonering, telefon, minibar, pengeskap og satellitt-tv.
Legg merke til at bilder og planløsninger er veiledende og kan avvike fra det som vises.Fyll inn ditt postnummer, og vi vil fortelle deg avstanden fra byen din til hotellet. Det knapt være enklere.
Besøk sitron-museet Limonaia del Castel. Et museum om sitroner er ikke bare for spesielt interesserte, men passer for alle som ønsker dere å lære mer om den lokale kulturen. Her har dere en fin opplevelse foran dere. Som navnet på byen også antyder, sitron-frukten har stor lokalhistorisk betydning, og den har alltid spilt en stor rolle for byen Limone Sul Garde. Dette kan dere opplever på dette lille, hyggelige museet i den nordlige delen av byen Limone Sul Garda.
Limone Sul Garda er en hyggelig by på vestbredden av Gardasjøen. Her bor rundt 1200 innbyggere, og byen er preget av hyggelige gater med små butikker, restauranter og caféer. På stranden kan dere nyte det fine været og ta en kjølig svømmetur i Gardasjøen.
Riva del Garda er en hyggelig liten by, som blant annet byr på butikker, caféer og restauranter hvor dere kan nyte servering i et deilig klima. Også ligger den, som navnet antyder, nede ved den vakre Gardasjøen.
Det særegne fossefallet Cascata del Varone ligger 3 km nord for byen Riva. Gjennom mer enn 20 000 år har vann fra Tennosjøen hulet ut en rundt 70 meter dyp klippekløft som går inn i selve fjellet Her faller vannet ned fra en 98 meters høyde. Her kan dere kan utforsk stier, trapper og broer og slik oppleve både fjellet og fossefallet innenfra og utenfra. På grunn av kløftens helt spesielle mikroklima har det latt seg gjøre å opprette en liten botanisk hage. Den kan dere besøke i forbindelse med utflukten.
Den koselige lille byen Torbole på nordsiden av Gardasjøen ligger om lag tre kilometer øst for Riva del Garda, opp i bakkene i fjellet Monte Baldo, like ved munningen av den rike fiskeelva Sacra. Regionens milde klima har ført til at Torbole, med sine 3000 innbyggere, er blitt et populært turistmål. Surfere og seilere setter gjerne kursen mot Gardasjøen hvor vindforholdene ligger til rette for fine dager på sjøen. I sentrum av byen er det et godt utvalg av butikker med flere med barer, restauranter og noen diskoteker. Byens hyggelige havn og det gamle tollbygget «La Vecchia Dogana» er populære steder å nyte dagens siste solstråler.
«Castello di Arco» ble angivelig oppført rundt år 1000 e.Kr og er et praktfullt slott. Dette forlokkende historiske stedet bærer på en urolig fortid med mange beleiringer og store slag. Det har ofte hatt en ledende rolle knyttet til urolighetene som hersket i regionen i riktig gamle dager.
En tur hit vil være noe for både liten og stor. Her kommer hele familien tett på historiske brennpunkt som har formet regionen opp igjennom årenes løp. Det er også fint å rusle gjennom den sjarmerende middelalderbyen Arco, så bestill en billig bilferie eller et weekendopphold hos Risskov Bilferie og kjør selv til disse fascinerende opplevelsene!
Landsbyen Gardola har rundt 600 innbyggere, og her finnes alt hva en kan forvente seg av en liten landsby: et bakeri, en slakter, to små kolonialer, et apotek, et postkontor, en kirke og et rådhus. Her finnes også et pizzeria og en lokal restaurant. Hver tirsdag kan dere besøke det ukentlige marked på Piazzale delle Ginestre.
Malcesine regnes av mange for å være den Gardasjøens desidert mest sjarmerende by. Ta turen hit og kom på innsiden av byen når dere rusler forbi de gamle, velholdte husene langs smale smug og brosteinbelagte gater som snor seg gjennom bymiljøet. Her er det mange fine butikker og sjarmerende serveringssteder. Slå dere gjerne ned på et sted med uteservering og sløs bort noen timer mens dere kikker på livet som rusler forbi. Denne byen er et utmerket valg for årets sommerferie med hele familien eller en romantisk ferie for to. Hvis dere tar turen hit bør dere huske å få med dere den gamle Palazzo dei Capitani og museet som holder til her med fremvisning av bilder laget av den kjente tyske forfatteren Johann Wolfgang von Goethe.
Vinslottet Castelnuovo di Noarna er bygget på ruinene av en gammel romersk bygning. Renoveringen ble startet i 1974 av Giulio Zani som overtok ruiner så vel som tilhørende vinmarker. Bygningene fremstår nå som om de er renovert med en kjærlig hånd.
Kontakt oss:
Tel: 32 82 90 00
Email: info@risskov.no
Våre åpningstider er:
Mandag - Fredag: 9 - 17
Andre hoteller i nærheten