Morada Hotel Bad Wörishofen
Avslapping og aktiviteter i de tyske alpene
Highlights
- Hyggelig hotell ved foten av alpene i Tyskland
- Én drink inkludert til middagen
- Avslapping med termalbad i spabyen Bad Wörishafen
Ekte bayersk kos og eleganse venter dere på Morada Hotel Bad Wörishofen, som ligger i hjertet av spa-regionen Allgäu. Områdets mange varierte muligheter gjør hotellet ideelt for både aktiv ferie og avslappende stunder.
Morada Hotel Bad Wörishofen er innredet i en moderne fortolkning av bayerske tradisjoner, med sjenerøs bruk av tre, runde buer og mange fine detaljer, og tilbyr derfor noen hyggelige rammer for et opphold i Allgäu. Enten dere ønsker avslapping eller aktiv ferie - eller kanskje begge deler - så gir regionen dere gode muligheter for altslags.
Dere får en god start på dagen med frokost i hotellets hyggelige restaurant, og etterpå kan dere utforske foten av alpene til fots eller på sykkel. Dere kan også besøke Allgäu Skyline Park, spille golf eller dra på oppdagelsesferd i den vakre spabyen, som byr på mange forskjellige guidede turer. Byen preges mange steder av grundleggeren av ’Kneipp’-medisin, Sebastian Kneipp, med hele 23 Kneipp-fasiliteter og en Kneipp-tursti, til stor glede for alle spagjester. Utover dette inviterer de store termalbadene og saunaene til bademoro og avslappende stunder.
Hotellet har også sitt helt eget velværeområde med badstue og Kneippbad, hvor dere kan slappe av og nyte ferielivet etter en spennende dag. I hotellets hyggelige bar, ’Stüble’, kan dere få servert drinker og bayersk øl i en deilig atmosfære om kvelden.
Under oppholdet er det helt opplagt å besøke verdens kanskje mest berømte slott, Neuschwanstein, som er en av Tysklands mest populære severdigheter.
Det er gratis parkering ved hotellet, og under oppholdet har dere gratis tilgang til trådløst internett.
Hotellets rom er moderne og komfortabelt innredet, og har alle eget bad, med dusj eller badekar, og TV. Mange har også balkong.
Fyll inn ditt postnummer, og vi vil fortelle deg avstanden fra byen din til hotellet. Det knapt være enklere.
Rett nord for Bad Wörishofen sentrum ligger det deilige spa- og velværesenteret, Therme Bad Wörishofen, som inviterer dere til å slappe av på ferien i Allgäu.
Anlegget, som er preget av en eksotisk atmosfære med palmer, består av to deler:
"Thermenparadies", som tilbyr et stort utvalg av bassenger og bad, inkludert det store "blueFun" familieområdet med vannsklier, solsenger, vannleker, bordfotball og mye mer.
Det andre området heter "SaunaOase", og tilbyr mer enn 15 forskjellige badstue- og spa-opplevelser i vakre omgivelser.
Allgäu Skyline Park ligger i nærheten av Bad Wörishofen, og er den største fornøyelsesparken i Bayern. Her er det mer enn 60 attraksjoner for både store og små, og dermed er Skyline Park et ideelt reisemål for en familieferie i det tyske alpelandskapet.
Enten dere liker rutsjebaner, vannsklier eller barnekaruseller, finner dere alt her! Det er vakre åpne uteområder, et variert utvalg av restauranter og mange forskjellige arrangementer som finner sted fra åpningen i april og frem til Halloween.
Alle parkens attraksjoner er inkludert i inngangsbilletten, og gratis parkering er tilgjengelig for alle gjester.
Besøk det fascinerende Neuschwanstein slott, som er et av Bayerns varmerker. Slottet stammer fra det 19. århundre og har gitt inspirasjon til Askepott-slottet, i den verdensberømte Disney-filmen Askepott. Slottet har etter dette også fått plass i Disneyland.
I dag er slottet et av de mest besøkte slottene i Europa og blir besøkt av ca. 1.4 millioner mennesker årlig.
Om sommeren strømmer det daglig rundt 6000 mennesker gjennom slottets rom, som opprinnelig var tiltenkt kun én enkelt beboer.
Den vakre innsjøen har alltid vært et velbesøkt pustehull for Münchens travle innbyggere. Starnberger See er også den femte største ferskvannssjøen i Tyskland. Langs breddene ligger det en rekke småbyer, hvor især Berg kan anbefales et besøk. Fra Starnberger går det turer ut på sjøen forbi mange historiske slott som er omringet av flott natur. Det var her at Ludwig II ble holdt til fange etter at han ble stemplet som gal.
Kontakt oss:
Tel: 32 82 90 00
Email: info@risskov.no
Våre åpningstider er:
Mandag - Fredag: 9 - 17
Andre hoteller i nærheten