Treetop Spa Hangout & Hotel
Rolig hotell med spa og wellness i nærheten av Göteborg
Highlights
- Wellness på Harmony Spa
- Hotellpakke med halvpensjon
- Bare 15 minuter til Göteborg sentrum
Treetop Spa Hangout & Hotell ligger like utenfor Göteborg og kan tilby et rolig opphold i et avslappende og unikt miljø. Her kan dere nyte en herlig miniferie eller helgetur med boblebad, badstu, massasje, boblebad og masser av god mat og drikke.
Ved Treetop Spa Hangout & Hotell tilbys dere en hotellpakke med overnatting, frokostbuffe, 2-retters meny / buffetmiddag og tilgang til hotellets spa-avdeling.
Det nærmeste busstoppestedet ligger bare en kort gåtur fra hotellet, og herfra kommer dere dere enkelt inntil Göteborgs sentralstasjon. Göteborg har masse å by på i form av kulturelle og historiske severdigheter og museer, underholdning med Liseberg og Universen, et nydelig naturområde med Slottskogen og et bra utvalg av butikker.
Hver morgen serveres en god frokostbuffe i hotellets restaurant, hvor dere også om kvelden tilbys en 2-retters middag. Etter en opplevelsesrik dag er det hyggelig å avslutte med en drink i baren, og om sommeren kan mat og drikke nytes ute på terrassen.
I Harmony Spa har dere tilgang til boblebad og badstue, samt mulighet for å skjemme dere bort med en massasje eller en skjønnhetsbehandling.
Der er gratis parkering ved hotellet, og under oppholdet har dere gratis tilgang til internett.
Hotellet har 22 innbydende og hyggelig innredede rom. Det finnes enkeltværelser, dobbeltværelser og dobbeltværelser med en eller to ekstra senger. Alle rommene er innredet med eget bad og utstyrt med hårtørrer, komfortable senger, telefon og TV samt balkong eller terrasse.
Kjæledyr kan medbringes mot et ekstra gebyr.
Legg merke til at bilder og planløsninger er veiledende og kan avvike fra det som vises.Fyll inn ditt postnummer, og vi vil fortelle deg avstanden fra byen din til hotellet. Det knapt være enklere.
Göteborg er Sveriges nest største by, og tilbyr supre shoppingmuligheter, koselige kafeer, flotte museer, restauranter i verdensklasse, en nydelig botanisk hage, morsomme familieattraksjoner, og ikke minst en skjærgård dere sjeldent har sett make til.
Når svenskene tenker på Göteborg, så tenker de selvsagt også på fornøyelsesparken Liseberg. Det gjør nok vi i Norge også. Dette er nemlig Nordens største fornøyelsespark, og her venter mange opplevelser for hele familien. Om våren, kan dere for eksempel oppleve Vest-Sveriges største hagemesse, «Lisebergs Trädgårdsdagar». Under hele sommeren kjører alle karusellene og berg- og dalbanene, de kjente Liseberg-kaninene er på plass og, selvsagt, finnes det mange arrangementer til stor underholdning for liten og stor. Dere kan spise på en av parkens mange restauranter eller kafeer og utforske spillboder, små, rare butikker og Lisebergs mange hageområder.
Reiser dere med barn eller barnebarn er et besøk til vitenskapssenteret Universeum et spennende sted å utforske for nysgjerrige barn og uredde voksne. Det ligger midt i Göteborg, og det er Nordens største i sitt slag. Her venter hele syv etasjer med sanne eventyr om fakta. Ta en titt på noen av Europas største akvarier, mange spennende eksperimenter og til og med en innendørs regnskog.
Det skader ikke å innlede med å si at Göteborg kunstmuseum har hele tre stjerne i Michelinguiden. Her finner dere nemlig verdens flotteste samling av nasjonalromantisk kunst signert av blant annet skandinavene Edvard Munch, Anders Zorn, P. S. Krøyer og Carl Larsson engang på 1800-tallet. Göteborg kunstmuseum ligger ved Götaplatsen, byens høykulturelle sentrum, bare et steinkast fra teateret og konserthuset hvor Sveriges nasjonalorkesterholder til.
Feskekörka er i dag ett av Göteborgs mest kjente markeder for fisk og skalldyr, det er også en av de mest populære tingene å gjøre her i byen. Markedet er høyt elsket av både lokalbefolkningen og besøkende til byen.
Allerede i 1874 ble arkitekttegnede Feskekörka oppført, men bygningen ble flyttet til den nye fiskehavna i 1910. Siden gikk det slag i slag og det innovative bygget uten mellomvegger fungerer like godt i dag som det gjorde den gang.
Haga er et av de eldste områdene i Göteborg med velbevarte hyggelige trehus, såkalte «landshövdingehus». Dette er et sjarmerende nabolag pepret med serveringssteder og spennende, uavhengige butikker. Det ligger mellom Vasa og Linné som møter hovedgata Haga Nygata i begge ender. I dag ligger Haga midt i byen, men det hele startet da svenskedronningen Kristina beordret et sted å flytte massene til, og dermed var Haga snart et faktum.
Hvis dere har lyst på en dag å rusle rundt i, anbefales det varmt å ta turen til Haga. Stikk gjerne innom hattemakeren, den uavhengige lekebutikken, let opp antikviteter i utvalget av antikvitetsbutikker, kjøp hjem litt kortreist marsipan eller gå på skattejakt i de spennende motebutikkene dere ikke finner i handlesentrene. Rund gjerne det hele av med en lunsj på en av de utallige spisestedene i området.
Det er også verd å merke seg at det finnes et julemarked her i desember. Reiser dere hit på høsten, eller om våren er det lurt å sjekke når gårdsmarkedet holder åpent.
Botanisk hage i Gøteborg er et paradis for alle med tilløp til grønne fingre. Hagen åpnet allerede i 1923, og er en av Europas største i sitt slag. Her kan dere vandre rundt i 175 hektar med planter, både utendørs og i drivhus.
Ta en titt på hagens samling av tropiske orkideer, kjøttetende planter og den sjeldne Sophora toromiro, som ikke lenger finnes i sitt naturlige miljø. Spaser i steinhagen «Klippträdgården», og kjenn på de herlige duftene i urtehagen.
Mer enn en halv million mennesker kommer til denne vakre parken hvert år, og det er et av Sveriges mest populære turistmål.
Kontakt oss:
Tel: 32 82 90 00
Email: info@risskov.no
Våre åpningstider er:
Mandag - Fredag: 9 - 17
Andre hoteller i nærheten